Stockholmsklotter
Hej gott folk! Jag tänkte dela med mig av lite roligt klotter jag hittat senaste tiden.
Det är inte så mycket tyvärr, det har ju varit snorkallt så jag har inte varit utomhus mer än absolut nödvändigt.
Bild nr 1 och 2 är tagna de senaste veckorna, båda två på Södermalm.

Just
SEXVALP går att läsa på många fler ställen i staden, lite knasigt och väldigt underhållande tycker jag!

Så enkelt, så bra! En port brevid Milda Matilda.

Detta upptäckte jag och sambon i december när vi var på väg hem ifrån att ha sett Refused på globen. Sprayat vid stationen i Kallhäll, ett par dagar senare var det borta.
En annan klotterfavorit kommer jag ihåg ifrån Nybro, någon hade skrivit vagina med vita bokstäver på asfalten vid korsningen Göljemålagatan-Vilhelmsgatan. Jag ler inombords när jag ser sådant! Tyvärr har jag inget foto av det.
Åh, solen skiner och dagisbarnen på Trollvägen har nu skrikit sönder sina stämband så det är (äntligen)tyst och skönt, går jag inte ut idag så kan jag inbilla mig att det är lika varmt och skönt som det ser ut att vara:)
Ha en fin måndag!
/Nico
Upplagd 2013-03-11